BorderlineMary na Facebook'u!

Mary Margaret?

To dobre pytanie. Jeszcze nie wiem kim jestem, ale się odnajdę.

Jakie są fakty?

Mary Margaret to oczywiście mój pseudonim, bo chcę zachować anonimowość.
Mam 25 lat.
Interesuję się rysunkiem, Kościołem, psychologią, teatrem - choć to wszystko traci na znaczeniu, gdy wpadam w stany depresyjne.

Dlaczego prowadzę bloga?

Pamiętam jak usłyszałam swoją pierwszą diagnozę: depresja, objawy nerwicy, stany lękowe, zaburzenia odżywiania... po kilku miesiącach borderline i ChAD. Nie wiedziałam co myśleć, nie wiedziałam czy da się z tego wyjść, jak z tym żyć. Zaczęłam szukać w internecie.
Szukałam osobistych blogów, bo tę formę najbardziej lubię. Okazało się, że jest ich niewiele. Wyciągnęłam co mogłam z tych, które znalazłam, bardzo mi to pomogło zobaczyć jak się żyje podczas terapii i leczenia.
Okazało się, że w dzisiejszych czasach najwięcej informacji można jednak zdobyć na Facebooku. Fora i blogi teraz prawie nie istnieją za to na FB jest mnóstwo grup tematycznych. Ja jednak nie jestem zwolenniczką grup na FB. Należę do kilku, ale gubię się tam, często panuje tam taki chaos jak w mojej głowie. Rzadko udaje mi się wrócić po czasie do posta, który mnie zainteresował, bo jest już zakopany przez inne wypowiedzi.
Postanowiłam na poważnie wziąć się za pisanie bloga, aby ktoś, kto otrzyma jakąś niepokojącą diagnozę typu nerwica, depresja, ChAD, borderline, zaburzenia odżywiania... Albo jeszcze inną... Żeby ten ktoś mógł poczytać o tym jak ja sobie radziłam z diagnozami, wstępnymi diagnozami i przypuszczeniami lekarzy i terapeutów. Chcę temu komuś pokazać jak żyję na co dzień, jakie są moje przemyślenia i poglądy - i jak często się zmieniają w procesie terapii i poznawania siebie.

Drogi czytelniku! Życzę Ci wszystkiego dobrego. 

Jeżeli borykasz się z takimi problemami jak ja i dopiero teraz je odkrywasz to chętnie poczytam jak się z tym czujesz.
Podaję swojego maila: marymargaret6193@gmail.com
Nie sądzę abym była w stanie Ci pomóc, nie potrafię dźwigać cudzych problemów. Ale chętnie poczytam jeśli chcesz się wygadać.

Komentarze

Popularne posty